شرکت دانا بسپار در سال ۱۳۷۷ هجری شمسی همزمان با رشد و توسعه صنایع خودرو سازی ایران زمین، شروع به فعالیت نمود. هسته اصلی این شرکت جمعی از فارغ التحصیلان دانشگاهی دغدغه مند برای توسعه صنعت بودند و این شرکت بنای اولیه تشکیل هلدینگ دانا پلیمر نیک در سال های بعد شد. دانا بسپار توانسته است در مدت زمان فعالیت خود سهم بسزایی در تولید قطعات و مجموعه های خودرو داشته باشد و همواره یکی از تامین کنندگان اصلی شرکت های خودرو ساز باشد.

دانا بسپار در مدت زمان فعالیت حرفه ای خود، توسعه سبد محصولات تولیدی را سر لوحه حیات خود قرار داده و با توجه به این امر در دیگر صنایع همچون تولید قطعات مورد استفاده در تولید لوازم خانگی، برق و روشنایی و لوازم و مجموعه های پزشکی نیز فعال است.

دانا بسپار همواره به دنبال ارتقای سطح کیفیت زندگی جامعه ایرانی است و در این راه با استفاده از تیم تولید با انگیزه، خلاق و مسلط به دانش روز، تجهیزات و فناوری های نوین و به روز تولید، و شرکت های همکار خود در هلدینگ دانا پلیمر نیک، در تلاش است محصولاتی منطبق بر استانداردهای کیفی روز دنیا را با توجه به اثرات زیست محیطی و اصول رشد و توسعه پایدار صنایع به بازارهای ملی و بین المللی ارائه کند.

دانا بسپار مفتخر است در مدت زمان فعالیت حرفه ای خود، تامین کننده معتمد و معتبری برای شرکت و سازمان های زیر بوده است: